שלחו מייל
efrat@efrat.org.il
התקשרו
02-5454500

להורדת הסרטון (קליק ימני על הקישור ובחירה ב"שמירה בשם")

ו"ר אגודת "אפרת", ד"ר אלי י. שוסהיים, נועד בארצות הברית עם שלשה סנטורים, אשר קיבלו את פניו בחמימות רבה והביעו הזדהות מלאה עם פעילותה של אגודת "אפרת". במהלך הפגישות הועלו הצעות על הדרכים שבהם ניתן להגדיל את החשיפה של אגודת "אפרת".

הסנאט האמריקאי הוא המועדון היוקרתי ביותר בארצות הברית, ובו 100 חברים בלבד, נציגי כל המדינות. ד"ר שוסהיים נפגש בין היתר עם הסנטורים: ג'ים באנינג' ממדינת קנטקי וג'ים אינהוף ממדינת אוקלהומה, שניהם סנטורים וותיקים, ידועים, רבי השפעה, וידועים כאוהדי ישראל. הם התרגשו מאד לשמוע על פעילותה של אגודת "אפרת" ועל הצלחתה הרבה בהצלת קרוב לאלפיים ילדים בשנה האחרונה, והתפעלו מן העובדה שאגודה התנדבותית מצליחה לחולל פלאים בתחום שמדינה אינה מצליחה לעשות.

הסנטורים באנינג' ואינהוף נמנים על המפלגה הרפובליקנית, והם נחשבים לאישים מרכזיים במפלגותיהם, וחברים בוועדות החשובות ביותר בסנאט. סנטור אינהוף אף משמש כיו"ר ועדת לאיכות הסביבה והתשתיות בסנאט.

הסנטורים הזדעזעו לשמוע על כך שבישראל גודעים חיים של עשרות אלפי עוברים בכל שנה, רובם על רקע מצוקה כלכלית, והשמיעו מילות הערכה רבות לפועלו של ד"ר שוסהיים, אשר מקדיש את חייו למטרה זו וזכה להציל במשך שנות פעילות אגודת "אפרת" את חייהם של קרוב ל-20 אלף ילדים. הם נדהמו לשמוע ש"אפרת" מתוקצבת כולה מתרומות פרטיות, ואינה זוכה לסיוע של מדינת ישראל, למרות שמדובר במפעל הומניטרי וחברתי חשוב ממדרגה ראשונה.

ד"ר שוסהיים הדגיש בפגישותיו בוושינגטון, כי אגודת "אפרת" פועלת בצורה ייחודית, על ידי חינוך, הסברה ומתן תמיכה כלכלית לנשים השוקלות לבצע הפלה על רקע כלכלי. עוד הדגיש, כי כל האמהות שטופלו וקיבלו סיוע מאגודת "אפרת" מאושרות ומודות לאגודה על מה שנעשה למענן, ואין אם אחת אשר מתחרטת על החלטתה שלא לבצע הפלה.

במיוחד הביעו הסנטורים התפעלות שאגודת "אפרת" מפעילה כ-3000 מתנדבות בכל רחבי הארץ, כשרבות מהן הינן נשים אשר בעבר טופלו ע"י אגודת "אפרת" וילדיהן ניצלו מהפלה, וכיום הן הפכו לפעילות המתנדבות כדי לסייע לנשים אחרות ולהשפיע עליהן לשנות את החלטתן לבצע הפלה.

הסנטורים ועוזריהם, הקדישו זמן רב לפגישות הללו, הם צפו בסרטון על פעילות אגודת "אפרת". הם גילו התעניינות והזדהות רבה עם שיטת הפעילות של "אפרת" ולמראה החומר הרב שהציג להם ד"ר שוסהיים.

הסנטורים הודיעו לד"ר שוסהיים, כי בביקור הבא שיערכו בישראל, בכוונתם לבקר במשרדי אגודת "אפרת" בירושלים, על מנת להתרשם מקרוב מן הפעילות רחבת ההיקף של האגודה. שני הסנטורים גם הביעו את תמיכתם לאגודת "אפרת", כאשר הסכימו להצטלם לסרטון של האגודה ולהשמיע דברים חמים ביותר. וכן הביעו את הסכמתם להשתתף בכנס מיוחד שאגודת "אפרת" תערוך בארצות הברית ולנאום בכנס זה.

בנוסף, הסנטורים הציעו לקיים כנס גדול בהשתתפות סנטורים וחברי קונגרס, שבו תציג "אפרת" את פעילותה ושיטות עבודתה, על מנת שניתן יהיה להעתיק שיטות פעולה אלו לארצות הברית. כן הציעו שנציגי "אפרת" יופיעו בפני פורומים מקצועיים כמו רופאים העוסקים בפריון וילודה, על מנת להציג גם בפניהם את דפוס הפעולה של "אפרת".