במשרד צנוע בירושלים שוכן לו מפעל הצלת חיים הגדול בישראל - אגודת "אפרת".
אגודת "אפרת, אגודה למתן יעוץ וסיוע לנשים הרות במצוקה (ע"ר)" נוסדה ע"י אוד מוצל מאש השואה הארופית מר הרשל פיגנבויים ז"ל אשר נטל יוזמה, במחשבה, כי שיקומו של עם ישראל אחרי האסון אשר פקד אותו ע"י הנצים ימ"ש, אשר רצחו שליש מבניו, יהיה בעידוד הילודה היהודית בארץ ישראל. גם ראשי המדינה בהתהוותה בראשות דוד בן גוריון ראו אז צורך זה בראש המעלה ועודדו משפחות מרובות ילדים ע"י מענקים מטעם המדינה.

לפני יותר משלושים שנה הגיעה אישה למרפאתו של ד"ר אליהו י. שוסהיים והביאה את בנה הבכור שהיה אז בן שמונה שנים לטיפול בחתך בידו. כשהסתיים הטיפול אמרה אמו של הילד לד"ר שוסהיים: תדע ד"ר שבני חי בזכותך!לפני שידעתי שאני בהריון בצעתי צלומי רנטגן. כשנודע לי שאני בהריון פניתי לרופאים שונים כדי לוודא שהצלומים לא פגעו בבריאותו של עוברי. כולם אמרו לי את חייבת לבצע הפלה ומהר שאם לא כן יולד לי ילד עם מומים קשים. במקביל שמעתי עליך והחלטתי ובאתי לשאול בעצתך כמוצע אחרון. תשובתך היתה כי שעצת הרופאים לבצע הפלה מבוססת על נתונים שעבר זמנם ואילו היום ידוע מדעית כי צילומי רנטגן אינם מהווים סכנה לעובר.שמעתי בעצתך והנה הילד שבזכותך נולד בריא ושלם.

מקרה זה שינה את חיי ד"ר שוסהיים כירורג בכיר בבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם לשעבר. "למדתי רפואה כדי להציל חיים" אומר ד"ר שוסהיים והנה ביעוץ פשוט שנתתי לאמו של הילד הזה ניצלו חייו וכל הדורות שאחריו". מאז מקדיש את עצמו ד"ר אלי י. שוסהיים בהתנדבות מלאה ומשמש כיו"ר אגודת "אפרת" אשר קיבלה על עצמה ליעץ ובעיקר לתמוך וללוות נשים אשר עומדות לבצע הפלה שאינה הכרחית בעיקר על רקע קשיים כלכליים של המשפחה, ולהציל את ילדם.

צרו קשר:

  • Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code קוד חדש
תרמו
והביאו חיים לעולם
כרטיס אשראי פייפאל