שבוע 28 להריון

» שבועות ההריון » שבוע 28 להריון

עוברך ממשיך לגדול ולהעלות במשקל בקצב מואץ, להניע את כל חלקי גופו, לפקוח ולעצום את עיניו, ולומד גם למצמץ ואפילו לחלום בשנתו!

את וודאי כבר מדמיינת את חוויית הלידה, ומתרגשת!

כחלק מההכנות הנפשיות והגופניות לקראתה, כדאי לך להירשם ולעבור קורס הכנה ללידה, עדיף כזה שכולל תרגול מעשי של תנועות ונשימות, שיסייעו לך לקדם ולזרז ביעילות את התהליך כשיגיע תורך ללדת.

מה קורה אצלך?

אם יש לך כאבים, נימול או התכווצויות פרקי כף היד, ברגליים או בגב – מעבר לידיעה שזה יעבור אחרי הלידה, את יכולה גם לפנק את עצמך בטיפולים אלטרנטיביים לנשים הרות, כמו שיאצו ורפלקסולוגיה. 

נצלי את הזמן כדי להתכונן ללידה, לקרוא ספרי הדרכה ולהרחיב את ידיעותייך בנושא, וגם, כמובן, על מנת לעבור קורס הכנה ללידה, שכולל תרגול מעשי של נשימות ותנועות. 

מה קורה עם התינוק שלך?

הריון שבוע 28 – והתינוק שלך עובר בשעה טובה את הקילוגרם, ושוקל בממוצע כבר 1120 גרם, או 1030 גרם אם זו בת, בעוד אורכו הממוצע נע עדיין סביב ה- 36 ס"מ.  

ייתכן מאוד שהתינוק שלך כבר התהפך, וראשו פונה לכיוון היציאה, כחלק מההכנות שלו ללידה (לא רק את מתכוננת…).

בבדיקת אולטרה-סאונד יוכל הרופא שלך לעדכן אותך האם העובר כבר התהפך, או שהוא עדיין מחכה.

גם אם הוא עדיין לא התהפך, אל תדאגי – עד לשבוע 37 יש לו מספיק זמן ומקום ברחם כדי לשנות תנוחה. 

בינתיים, לומד התינוק שלך למצמץ וגם לחלום בשנתו (רואים את זה לפי תנועות העיניים המהירות האופייניות לחלימה), וכן שיערו מתארך וריסיו צומחים.  

אילו בדיקות עלייך לעשות?

  • זה השבוע האחרון בו מומלץ לעבור בדיקת העמסת סוכר, המיועדת לשלול סוכרת הריונית, ומבוצעת בשבועות 24-28 להריון.  
  • זה גם הזמן להירשם לקורס הכנה ללידה, אותו חשוב שתשלימי לפני שבוע 37. במידה ויש לך תאומים – כדאי לך להקדים, היות ולידות רבות בהריונות מרובי עוברים מתרחשות בשבועות מוקדמים יותר.

לייעוץ דיסקרטי ומידע נוסף השאירי פרטים