שבוע 26 להריון

» שבועות ההריון » שבוע 26 להריון

מזל טוב! סיימת את השליש השני להריונך!

השבוע עשוי לקרות משהו מרגש מאוד: תינוקך פוקח לראשונה את עיניו!

אבל זה לא הכל: החל משבוע זה יוכלו גם אנשים שימששו את בטנך מבחוץ לחוש את תנועותיו של תינוקך החמוד ברחם…

מה קורה אצלך?

את כבר יכולה מזה שבועות לא מועטים להרגיש את תנועות התינוק ברחם, ועכשיו זה גם התור של האב לחוש אותן ולהתרגש אתך, ושל כל מי שתבחרי לשתף אותו או אותה בחוויה המרגשת. 

חשוב שתהיי מודעת לסכנת רעלת ההיריון, רק ליתר ביטחון: מדובר בבעיה רפואית שמתרחשת בקרב כשישה אחוזים מאוכלוסיית הנשים ההרות.

מצב רפואי זה בא לידי ביטוי בעלייה של לחץ הדם, היווצרות בצקות בגוף ובפרט ברגליים, הימצאותם של חלבונים בשתן, כאבי ראש ובטן וטשטוש בראייה. 

במידה ואת מבחינה בתסמינים אלו, התפני בדחיפות למיון, ובכל מקרה, כדאי שתקפידי לשמור על שגרת מעקב היריון אצל אחות המרפאה בה את מטופלת, כדי לוודא שהכל אצלך תקין. 

מה קורה עם התינוק שלך?

בהריון שבוע 26 עובר-זכר עשוי לשקול בסביבות ה-900 גרם, ואילו עובר ממין נקבה – כ-850 גרם. 

חשוב לציין שמדובר בשלב מתקדם, בו עוברים נבדלים זה מזה במדדי המשקל והאורך שלהם, כשכל עוד המדדים מצויים בין האחוזונים 10-90 – זה בסדר גמור.

השבוע עוברך עשוי לפקוח לראשונה את עיניו, וראייתו כבר מתחדדת, כך שהוא מתכונן ללידתו וממתין להתבונן על העולם שבחוץ!  

אילו בדיקות עלייך לעשות?

  • אם המליצו לך על כך, יש באפשרותך לעבור בדיקת NIPT (וריפיי בלתי פולשנית), אותה מבצעים בין השבועות 10-27 להיריון באמצעות בדיקת דם, ואשר שוללת ברמת דיוק שמעל 99% תסמונות כרומוזומליות רבות בעובר. 
  • זה הזמן לבדיקת העמסת סוכר, המיועדת לשלול סוכרת הריונית, ומבוצעת בשבועות 24-28 להריון.  
  • זה גם הזמן להירשם לקורס הכנה ללידה, אותו חשוב שתשלימי לפני שבוע 37. במידה ויש לך תאומים – כדאי לך להקדים, היות ולידות רבות בהריונות מרובי עוברים מתרחשות בשבועות מוקדמים יותר.

לייעוץ דיסקרטי ומידע נוסף השאירי פרטים