פרויקט אמא עובדת

הכוונה תעסוקתית לאימהות של אפרת

אימהות לאחר לידה, שאגודת אפרת סייעה להן במהלך ההריון, המעוניינות להשתלב במעגל התעסוקה, נתקלות לעיתים קרובות בחסמים רבים המונעים מהן ליצור לעצמן עצמאות כלכלית. בין אם מדובר בחוסר כיוון תעסוקתי ברור ומעשי שיכול לבוא לידי ביטוי לאחר הלידה של התינוק, ובין אם מדובר בחוסר יכולת כלכלית למימון המסגרת הלימודית של התינוק (מעונות יום או משפחתונים) על מנת לאפשר לך כניסה או חזרה לשוק העבודה לאחר הלידה.

אנחנו, במחלקת ההכוונה התעסוקתית של אגודת אפרת, נשמח לסייע לך לחזור לעבודה ולאפשר לך השתלבות תעסוקתית מייטבית שתוכל להעניק לך ולמשפחתך רמת חיים גבוהה יותר, תחושת מיצוי עצמי ויכולת השפעה על המציאות.

נשמח להציג בפנייך את כל הידע הרלוונטי בנושא מיצוי זכויות ושירותים הקיימים בקהילה היכולים לסייע ולתמוך בך.

אנחנו כאן בשבילך

אגודת אפרת מעניקה ל'אימהות של אפרת' סל שירותים מגוונים בתחום התעסוקתי. השירות ניתן ע"י עובדת סוציאלית מומחית בתחום התעסוקה וכולל שלושה אפיקים:

הכוונה תעסוקתית: השירות כולל סדרה של מפגשים פרטניים עם האישה לבירור הכיוון התעסוקתי שלה.

התהליך מאפשר בירור פנימי ומודעות עצמית. חשיבה על האפשרויות התעסוקתיות התואמת ליכולות ולכישורים שלך, על מנת להביא להשתלבות תעסוקתית מיטבית. בירור של הזהות התעסוקתית מייצר תקווה ביכולת לחולל שינוי בתחום התעסוקתי. מה שיאפשר לך עצמאות כלכלית ורווחה אישית.

הדרכה על מיצוי זכויות תעסוקתיות: השירות כולל הסבר על שירותים וזכויות הקיימות בקהילה, בדגש על שירותים וזכויות בתחום התעסוקה. השירות מאפשר מימוש של כל הזכויות העומדות בפנייך. 

סיוע במימון המסגרת של התינוק: השירות כולל סיוע במימון המסגרת של התינוק על מנת לאפשר ל'אימהות של אפרת' פניוּת להשתלבות תעסוקתית. במסגרת הבירור נבחן את זכאותך מטעם משרד הכלכלה לסבסוד ממשלתי בתשלום שכר הלימוד למעונות יום. מאחר וההליך כולל בירוקרטיה ארוכה, במהלכה תיאלצי לשלם שכר לימוד מלא, מצב המקשה ומונע השתלבות במעגל התעסוקה.

תמיכה זו נועדה לסייע לך להכניס את התינוק למסגרת בכדי שתוכלי לצאת למעגל העבודה.