מי אנחנו ומה סוד ההצלחה שלנו

מתוך מאמר שפורסם באתר ynet ע"י חגי גולדשמידט, מזכ"ל "אפרת"

להפיל מתוך "הסכמה מודעת"

כלל ידוע הוא שלחזור על שקר אלף פעמים עדיין לא הופך את השקר לאמת. ולכן החלטתי, שכאשר יעשו חיפוש בגוגל וימצאו תוצאות של כותבים שונים השוטפים את המוח בכך שמשייכים אידיאולוגיות קתוליות לאגודת "אפרת" ללא שום קשר אמיתי, לפחות יופיע מאמר אחד שמסביר מה באמת עומד מאחורי ההצלחה שלנו.

בתקופה האחרונה נכתבו כמה מאמרים המגדפים אותנו, מגדירים את "אפרת" אגודה חרדית, הקוראת לנשים מפילות שהן "רוצחות" ואף מייצגים אידיאולוגיה קתולית. ההאשמות חסרות הבסיס הללו הובילו את המפגינים נגד הענקת פרס ירושלים לאגודה.

עובדה היא שאגודת "אפרת" איננה חרדית, כפי שכל מאמר דמגוגי מנסה להדביק לנו, כדי שיזכה כותבו להזדהות על בסיס שנאה לחרדים. אגודת "אפרת" אינה פועלת על-פי שום הנחיה רבנית, דתית ומוסרית מכיוון שאין זה המניע לפעילותנו. כל אישה צריכה להחליט על-פי צו מצפונה ואמונתה אם לבצע הפלה בגלל טיעונים דתיים או מוסריים.  

מהם העקרונות המנחים אותנו?

סביב השאלות האתיות הכרוכות בביצוע הפלה קיים ויכוח עז במדינות רבות, והמובילה היא ארצות הברית. מתנגדי ההפלות המובלים בידי הקתולים טוענים שהפלת עובר היא רצח של יצור אנושי. לטענתם, העובדה שהעובר מתפתח בגוף האישה אינה נותנת לה בעלות על חייו. אין לראות בעובר חלק מ"זכות האישה על גופה", אלא יש להעדיף את הזכות לעובר לחיות גם אם הדבר עלול לעלות בחיי האישה (בניגוד מוחלט ליהדות). קבוצה זו נקראת: Pro-Life, "בעד החיים". מטרתם להציל עוברים בכל מחיר, ולכן בפרסומיה מופיעות תמונות מזוויעות של עוברים לאחר ההפלה. הם מארגנים הפגנות רבות נגד מרפאות ורופאים המבצעים הפלות.

מנגד מתייצבים תומכי ההפלות בקבוצה הנקראת Pro-Choice, "בעד הבחירה". הם טוענים ש"זכות האישה על גופה" חל בכל מקרה. לשיטתם, העובר אינו אדם אלא מקבץ תאים חסר משמעות, מאחר שאין לו יכולת קיום עצמאית. אין כלל להתחשב בעובר, וזכות האישה להפיל אינה תלויה בו.

אגודת "אפרת" מתנגדת בתכלית לקבוצה הראשונה Pro-Life ומעולם לא נהגה כמו קבוצה קיצונית זו. בשום פרסום של אגודת "אפרת" לא ניתן למצוא את המילה "רצח", וזו גם ההוראה החד משמעית למתנדביה. "אפרת" מעולם לא ארגנה הפגנה ולבטח לא איימה על רופאים המבצעים הפלות. יתרה מכך, יש בהחלט מקרים שבהם חובה לבצע הפלה. אגודת "אפרת" אינה תומכת מוחלטת בקבוצת ה-Pro-Choice. לדעתי, זו חוצפה במעטה של תחפושת פמיניסטית, לקבוע לאישה שנמצאת במצב שברירי ורגיש נפשית שהיא חייבת להפיל, כי כך החליטו בשבילה. אנחנו מאמינים ב-Pro-Choice after Information, "בחירה מתוך ידיעה".

הבחירה וההחלטה אם לבצע הפלה או ללדת היא רק בידי האישה. הפלה היא תהליך רפואי עם השלכות פסיכולוגיות. ולכן, כפי שאנו דורשים מהרופא המטפל שלנו לקבל כל מידע לפני ביצוע תהליך רפואי, ולעתים נבקש לקבל דעה מרופא נוסף לגבי אפשרויות טיפול שונות, כך כדי שאישה תוכל להחליט אם לבצע הפלה, עליה לקבל את כל המידע והאפשרויות העומדות בפניה, היכולים להשפיע על החלטתה אם לבצע הפלה.

להציע עזרה כלכלית בנוסף להפלה

לבסוף, ההחלטה היא של האישה בלבד מתוך הסכמה מודעת, כפי שגם מחייב החוק בישראל בחוכמה. אם ההפלה נשקלת בגלל מצב כלכלי, חובה להציג לאישה מלבד האפשרות של הפלה גם את האפשרות לקבל עזרה כלכלית. אינני מבין מדוע ארגונים התומכים בנשים אינם מציעים אפשרות נוספת לאישה כמו עזרה כלכלית במקום לתמוך באופן אוטומטי בהפלות. מובן שהעזרה הייתה צריכה להינתן על-ידי המדינה והיה צריך לחייב את העובדת הסוציאלית בוועדה להפסקת הריון להציע זאת.

לאחר שקילת כל האפשרויות - עזרה או הפלה - ההחלטה שתקבל האישה היא הרבה יותר בריאה נפשית, רצונית ופמיניסטית. היא בוחרת באמת מתוך בחירה חופשית באופן עצמאי, מתוך מגוון אפשרויות פתרון למצבה, ולא מכפייה של האופציה היחידה לכאורה - להפיל.

זאת הסיבה ש-54,000 הנשים שילדו בעזרתנו מעולם לא הצטערו ולא השתתפו בהפגנות בעד הפלות ונגדנו. להיפך, הן הביעו את אושרן באלפי מכתבי תודה ותמונות של ילדיהן שנשלחו אלינו למזכרת גם לאחר שנים מאז שהן ילדו. מאות מנשים אלו מתנדבות אצלנו בנוסף למתנדבות רבות שביצעו הפלה ומצטערות על כך שלא יידעו אותן על האפשרות הנוספת לפני שביצעו את ההפלה.

משום מה, לא ראינו את אותן פמיניסטיות מדומות, המפגינות וכותבות בעד הפלות, דואגות ומפגינות נגד אלפי ההפלות הבלתי חוקיות המתבצעות בישראל מידי שנה. הפלות שאינן נערכות בבתי חולים וזאת תמורת בצע כסף, תוך סיכון רב לשלומן של הנשים. לסיום עליי להבהיר: אגודת "אפרת" אינה מטפלת בקטינות, בנשים שהרו כתוצאה מאונס, ובנשים שמפילות עובר חולה. העזרה שמציעה אגודת "אפרת" היא הליווי והתמיכה לנשים המתלבטות אם לבצע הפלה על רקע כלכלי, או כפי שנכתב בשלטי החוצות של האגודה: "בגלל כסף לא מפסיקים חיים".

 

front of strangers their replica watches own imprisonment and torture, is a barbaric act. Indeed, this is of Earth Human being as he had seen the clues. They would replica watches like for him to some tough offensive, and then get rolex replica detailed information from him. However, what replica watches these people are not aliens, son of a bitch! They like him, but also replica watches to expand the colony planet Earth. And they come here The time should not 70-461 exam be more than fifty three months. They do so unjustified. They should be rushed to 70-410 exam the place where he landed, waving 70-483 exam handkerchiefs and flowers 70-647 exam to him. They 70-410 exam should be seen replica watches replica watches iwc replica watches rolex replica longines replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches omega replica watches breitling replica replica watches rolex replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches replica watches omega replica watches replica watches rolex replica watches rolex replica watches wedding dresses wedding dresses 70-640 exam 70-642 exam 70-643 exam 70-414 exam 70-640 exam 70-642 exam 70-643 exam 70-647 exam 70-680 exam 70-432 exam 300-206 exam 300-207 exam 300-208 exam 300-209 exam 70-411 exam 70-412 exam 70-461 exam 70-467 exam 70-413 exam 70-414 exam 1Z0-051 exam 350-029 350-060 100-101 650-157 70-480 640-553 70-461 70-462 HT0-201 1Y0-200 640-822 1Y0-A05 70-632 1Y0-222 HT0-201 642-902

tiffany jewellery tiffany uk tiffany and co 
Europe has more louis vuitton replica handbags than a city hermes replica handbags called "Baden", Austria and Switzerland louis vuitton replica handbags also have hot springs of Baden and nursing homes, but no one talk to the Grand Duchy of Baden Baden comparable. Here Baden as early as two thousand years ago the Roman Empire is burberry replica handbags well known health resort, the Roman emperor did this bath, to the 19th century, almost all of the big names in the world are in Baden - Baden sojourn a few days, this beloved city of Napoleon III, also received the British Queen Victoria, King of Prussia, the Russian Tsar Alexander and William. Frederick III. Because by the national monarchs Microsoft 70-462 and nobles favored large, Baden buildings just like IWC exhibition, there are many of them from the Latest Cisco 400-101 Test Questions hands of the famous architect, and in Schumann, Brahms, Liszt and other efforts, the city in a few hundred 646-206 years ago, replica handbags became the center of replica handbags Europe, so-called salon music